Meist

Inimesed

Ettevõtte struktuur

Cyberneticas on kolm arendusüksust – infoturbesüsteemide, seiresüsteemide ja privaatsustehnoloogiate  osakonnad ning üks uurimisüksus – infoturbeinstituut.

Ettevõtet juhib kolmeliikmeline nõukogu ja kaheliikmeline juhatus.

 

Töötajad

 • Juhatus
 • Nõukogu
 • Oliver Väärtnõu

  Juhatuse esimees

  Telefon
  +372 639 7991
  E-post
  oliver.vaartnou@cyber.ee

  Oliver Väärtnõu asus Cyberneticat juhtima 2014.aastal, olles varasemalt töötanud Riigikantselei strateegiabüroo direktori ja ELIKO Tehnoloogia Arenduskeskuse tegevjuhina. Oliver on töötanud ka Rootsis ja Taanis, keskendudes peamiselt rahvusvahelistele suhetele ja juhtimiskonsultatsioonile. Ta on peaministribüroo Teadus- ja Arendusnõukogu liige, Eesti Kaubandus-ja Tööstuskoja juhatuse liige ja SCCFIV nõukogu liige. Oliveril on innovatsiooni- ja tehnoloogiapoliitika magistrikraad Sussexi ülikoolist.

 • Rein Haavel

  Seiresüsteemide osakonna juhataja

  Telefon
  639 7991
  E-post
  rein.haavel@cyber.ee

  Seiresüsteemide osakonna juhataja Rein Haavel lõpetas 1968. aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi tööstus-elektroonika erialal, tehnikakandidaadi kraadi kaitses ta 1977. aastal. Rein Haavel töötab Cybernetica AS-s alates 1998. aastast ja  alates 01.07.2006 on ta seiresüsteemide osakonna juhataja.

 • Ülo Jaaksoo

  Nõukogu esimees

  Telefon
  639 7991
  E-post
  ulo.jaaksoo@cyber.ee

  Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik Ülo Jaaksoo on 2013. aastast Cybernetica nõukogu esimees. Ülo Jaaksoo oli juhatuse esimees aastatel 1997–2013. Enne seda, aastatel 1989–1997, oli ta Eesti Teaduste Akadeemia Küberneetika Instituudi direktor. Akadeemik Jaaksoo on olnud Teaduste Akadeemia asepresident, Eesti Telekomi nõukogu esimees, Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu liige, Eesti esindaja NATO Teaduskomitees, Vabariigi Presidendi Akadeemilise Nõukogu liige. Praegu on ta Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu innovatsioonipoliitika komisjoni liige ja Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumi liige. Ülo Jaaksoo on Valgetähe III klassi teenetemärgi kavaler (2004), Nõukogude Eesti Preemia laureaat (1967), Eesti NSV Ministrite Nõukogu preemia laureaat(1986) ja autasustatud Eesti Teaduste Akadeemia medaliga (1999).

 • Arne Ansper

  Arendusjuht

  Telefon
  639 7991
  E-post
  arne.ansper@cyber.ee

  Arne Ansper lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli 1992. a süsteemiinsenerina arvutite ja arvutivõrkude erialal ning kaitses Tallinna Tehnikaülikoolis magistrikraadi 2001.a. teemal "e-Riigist andmeturbe seisukohalt". Ta on töötanud 1992. aastast alates tarkvara- ja süsteemiarendajana, viinud läbi turvaanalüüse ja -auditeid ning teinud andmeturbealast teadustööd. Arne Ansperil on süsteemi- ja tarkvaraarhitekti kogemus järgmistes projektides: tulemüüritarkvara Barrikaad, turvaliste virtuaalsete privaatvõrkude süsteem Privador VPN, turvalise kaugpöörduse tarkvara SSA, Sertifitseerimise Riikliku Registri infosüsteem, riigi andmekogude teeninduskiht X-tee, Cybernetica ajatemplisüsteem, e-hääletamise süsteem, tolli infosüsteem. Maksu- ja Tolliamet on tunnustanud Arne Ansperit aumärgiga oluliste infotehnoloogiliste lahenduste innovaatilise teostamise eest (2009) ja Arne Ansper on Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler (2013).

 • Dan Bogdanov

  Privaatsustehnoloogiate osakonna juhataja

  Telefon
  731 1819
  E-post
  dan.bogdanov@cyber.ee

  Dan Bogdanov kaitses 2007. aastal Tartu Ülikoolis magistrikraadi turvalise arvutamise alal ja 2013. aastal Tartu Ülikoolis doktorikraadi arvutiteaduste erialal. Dan on turvalise arvutamise süsteemi Sharemind arhitekt ja arenduse juht ning on avaldanud infoturbe alal mitmeid teadustöid. Dani teadustöö on pälvinud tunnustusi: Expo Science Europe Grand Prix 2002, Ustus Aguri stipendium 2010, JCI Silmapaistev Noor Eestlane 2013, Eesti Vabariigi Kaitseministeeriumi teaduspreemia 2014, Vabariigi Presidendi Noore IT-teadlase eripreemia 2016. Cyberneticas töötab Dan alates 2007. aastast teadurina ja 2017. aastast privaatsustehnoloogiate osakonna juhina. Dan esindab Eestit rahvusvahelises infoturbetehnoloogiate standardimise komitees ISO/IEC SC 27, kus ta täidab ka mitme infoturbestandardi toimetaja rolli. Dan Bogdanov on on Valgetähe IV klassi teenetemärgi kavaler (2015).