Uudised

Cybernetica arendab koostöös Euroopa Kaitseagentuuriga järgmise põlvkonna mereseiresüsteemi

05. apr. 2018

Euroopa Kaitsefondi teadusuuringute konkursi võitis konsortsium, millesse kuulus Eesti ettevõte Cybernetica. Kokku osales konkursil 34 konsortsiumi enam kui 180 ettevõttega. Konkursi võitnud konsortsiumi juhtpartner on globaalse haardega Itaalias baseeruv kaitsetööstusettevõte Leonardo.

Koos Cybernetica ja 40 teise partneriga hakatakse projektiga OCEAN2020 arendama sidesüsteeme mereoperatsioonide toetamiseks, ühendades omavahel ühtsesse süsteemi mehitatud ja mehitamata platvormid ning maismaal asuvad juhtimiskeskused. Projekti eelarve kaheks aastaks on 35 miljonit eurot.

Kõnealuses taotlusvoorus osalesid mitu Eesti kaitsetööstusettevõtet ning nende osalemist toetasid nii Kaitseministeerium kui Eesti Kaitsetööstuse Liit. Kaitseministeeriumi kaitseinvesteeringute osakonna teadusvaldkonna juhi Getter Operi sõnul näitab Eesti ettevõtete kaasamine konsortsiumitesse nii nende head tööd kui võimekust.

„Hoolimata suurest konkurentsist saavutas Cybernetica super tulemuse! See kinnitab, et Eesti kaitsetööstusettevõtted ning teadus- ja arendusasutused on igati konkurentsivõimelised ning suudavad pakkuda innovaatilisi ning nutikaid lahendusi,“ ütles Oper.

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul on tegemist strateegiliselt väga kaaluka projektiga, mille mõju ulatub üle terve regiooni. “Me oleme selle tulemuse üle ääretult uhked – OCEAN2020 näol on tegemist erakordse algatusega, Eesti ettevõtte osalemine sellise mastaabiga projektis näitab terve meie kaitsetööstuse taset,” sõnas Väärtnõu. “Oleme väga tänulikud Kaitseministeeriumi ja Kaitsetööstusliidu panuse üle, kelle toetusega sai selline tulemus võimalikuks.”

OCEAN2020 koondab 42 partnerit 15 riigist. Projekti kestvus on kaks aastat, esimene demonstratsioon on planeeritud toimuma Vahemerel juba 2019 koostöös Itaalia mereväega.