Uudised

Cybernetica Sharemindi tehnoloogia sai Euroopa Komisjonilt 1,3 miljoni euro suuruse rahastuse

05. sept. 2017

Euroopa Komisjon ja Cybernetica sõlmisid lepingu, mille alusel rahastatakse pooleteise aasta vältel Horizon 2020 alla kuuluva projekti BiggerDecisions raames Cybernetica Sharemindi tehnoloogia äriarendustegevust.

Dan Bogdanovi, Sharemindi looja ning Cybernetica privaatsustehnoloogiate osakonna juhataja sõnul võimaldab rahastus tugevat rahvusvahelist kasvu.
„Kuivõrd Sharemindi tehnoloogiline arendus on kestnud juba terve kümnendi, tegeleme me praegu väga jõuliselt oma lahenduse tootestamise ning rahvusvahelistele turgudele sisenemisega,“ sõnas Bogdanov. „Meie jaoks on väga suur tunnustus, et Euroopa Komisjon näeb Sharemindis potentsiaali, mis on järjekordne hea näide teadus-ja arendustegevuse rakendamiseks reaalses äris,“ lisas Bogdanov.

Sharemind on Cybernetica privaatsustehnoloogiate osakonna peamine toode, mida on edukalt kasutatud mitmetes Euroopa Liidu projektides, aga ka erasektori rakendustes. „Meie jaoks on tegemist strateegilise investeeringuga mitte ainult Sharemindi, vaid terve Cybernetica vaates,“ sõnas Oliver Väärtnõu, Cybernetica juhatuse esimees. „Me fokusseerime oma äritegevust tugevalt eksporditurgudele, kus eriti tänast andmekaitsevaldkonna päevakajalisust hinnates on Sharemindil väga tugev kasvupotentsiaal. Euroopa Komisjoni rahastus annab meile suurepärase võimaluse seda realiseerida,“ lisas Väärtnõu.

Sharemind on uudne turvalist ühisarvutust rakendav andmetöötlustööriist, mis võimaldab analüüsida tundlikke andmeid krüpteeritud kujul.
Sharemindi kohta leiab lisainformatsiooni siit: Sharemind