Uudised

Cybernetica sõlmis RIA-ga pikaaegse raamlepingu krüptouuringuteks

22. jaan. 2018

Cybernetica võitis Riigi Infosüsteemide Ameti poolt väljakuulutatud raamhanke krüptograafiliste algoritmide elutsükli uuringute publitseerimiseks nelja-aastase perioodi vältel.

Krüptograafiliste algoritmide elutsüklite aruannet on välja antud 2011. aastast alates, pakkudes ülevaadet ülemaailmsest krüptograafia-alasest uurimistööst ning ettepanekuid krüptoprimitiivide kasutamiseks riigi infosüsteemide kontekstis. Iga uuringu fookus sätestatakse konkreetse hanke raames.

Cybernetica juhatuse esimehe Oliver Väärtnõu sõnul tugevdab eelmise aasta lõpul allkirjastatud raamhankeleping veelgi RIA ja Cybernetica vahelist strateegilist koostööd. “Meil on äärmiselt hea meel olla riigi partner teemal, mis kindlustab meie digiühiskonna aluseid. Viimaste aastate arenguid jälgides on selge, et huvi kübervaldkonna vastu on kasvanud eksponentsiaalselt, mistõttu on eriti oluline, et saame jagada sellekohast alusteadmust mitte ainult kohalikele partneritele, vaid pälvida tähelepanu ka rahvusvaheliselt,” sõnas Väärtnõu.

Avaldatud krüptoaruanded on saadaval RIA veebilehel. 2015. aasta aruanne, mis avaldati ka inglise keeles, andis muuhulgas ülevaate ka kvantarvutusest ning selle mõjust krüptograafiale. Järgmine aruanne ilmub 2018. aasta esimeses kvartalis.