Uudised

Cybernetica uus infosüsteem hõlbustab maksumärkide haldust

08. märts 2017

Alates 14.veebruarist on avatud uus Maksu- ja Tolliameti  maksumärkide infosüsteem (MAIS), mis lihtsustab kange alkoholi ja tubaka maksumärkide haldust. MAIS hõlmab nii kange alkoholi kui tubaka maksumärkide tellimist, väljastamist, tootele kinnitamist, tarbimisse lähetamist ja maksumärkide tagastamist ning kehtetuks tunnistamist.

Cybernetica projektijuht Anu Pedoski sõnul muudab MAIS ettevõtjatele maksumärkide haldamise oluliselt lihtsamaks. „Oleme Maksu- ja Tolliametiga uuendamas mitmeid infosüsteeme, et ettevõtjate elu lihtsustada. Maksumärkide haldamine on oluline protsess nii aktsiisilaopidajatele, kaupmeestele kui tootjatele – uus infosüsteem võimaldab neil oma tööd palju efektiivsemalt ja mugavamalt korraldada,“ rääkis Pedosk.

Seoses uue infosüsteemi rakendamisega lõppes veebruarist kange alkoholi maksumärkide infosüsteemi KAMM kasutamine klientidele. Uus infosüsteem võimaldab nii kange alkoholi kui tubaka maksumärkide haldust ja aruandlust ettevõtja jaoks väga lihtsalt korraldada.

MTA arendusjuhi Kersti Karuse-Veebeli sõnul on uut maksumärkide e-keskkonda tootjad, kaupmehed ja aktsiisilao pidajad juba pikalt oodanud, et aegunud lahendused asenduksid kaasaegse e-teenusega. “Muutus on eriti tuntav tubaka maksumärkidega tegelenud ettevõtjate jaoks, kes seni pidid maksumärkide haldust pidama tabelipõhistes programmides. Maksu- ja Tolliameti eesmärk on oma arenduspartneritega koostöös uuendada täielikult e-maksuametis/e-tollis pakutavad teenused 2020. aastaks,” lisas Karuse-Veebel.

Rohkem infot maksumärkide infosüsteemi kohta leiab MTA veebilehelt.