Uudised

MTA võttis kasutusele Cybernetica ja Arctic Groupi koostöös arendatud Eesti tollitariifistiku infosüsteemi

28. apr. 2017

Cybernetica ja Arctic Groupi koostöös arendatud uus Eesti tollitariifistiku infosüsteem (ETT) avati 20. aprillil Maksu- ja Tolliameti poolt kasutajatele, lihtsustamaks rahvusvahelise kaubandusega seotud ettevõtete tegevust.

Uus arendus põhineb Arctic Group poolt arendatud ArcticTARIFF lahendusel, mis on juba kasutusel ning ennast hästi tõestanud kuues Euroopa Liidu riigis, kaasaarvatud Luksemburgis, Taanis ja Rootsis. Lahendus ühildub kehtivate EL-i nõuetega, ent võimaldab ka riiklikele omapäradele vastavat maksuarvestust. Cybernetica arendas tootele juurde mobiililiidese, mis on esimene Euroopas.

Cybernetica projektijuhi Urmo Brauni sõnul oli tegemist mahuka projektiga, mis andis väärtusliku kogemuse toodete integreerimisel. „Arctic Groupi ja MTA-ga on meil olnud pikaajaline positiivne koostöö. Maksu- ja Tolliamet on meie jaoks alati olnud tulevikku suunatud pilguga partner ning praegune arendus ilmestab seda hästi. Lisaks täiendatud funktsionaalsusele oleme suurt rõhku pannud kasutusmugavusele,“ selgitas Braun.

Cybernetica AS on 1960. aastal loodud Küberneetika Instituudist välja kasvanud küberturbe, kõrgtehnoloogilise riistvara ja tarkvaraarendusettevõte. Cybernetica on aktiivselt osalenud Eesti e-riigi lahenduste väljatöötamises, sealhulgas e-riigi üldpõhimõtted ja õiguslik raamistik, digitaalallkirja seadus ja tehnoloogia, infosüsteemide turvaline andmevahetuskiht X-tee, interneti-hääletamine, EL nõuetele vastav tolliinfosüsteem ja muud olulised lahendused. Täna tegeleb Cybernetica aktiivselt e-riigi lahenduste ekspordiga.